Inconstienta unor actiuni

 

Lipsa respectului pentru persoane sau pentru bunuri este tot mai evidenta in comuna noastra si devine foarte periculoasa,

Eu am identificat mai multe cauze, insa cea mai evidenta cred ca este modul in care unii activisti sau sustinatori de partid inteleg sa actioneze sau sa-i puna pe altii, care de cele mai multe ori sunt copii sau adolescenti, sa faca rau adversarilor politici, sa le rupa afisele electorale.

IMG 2703 IMG 1320

Ar mai fi de comentat aici ca la toate alegerile din 2012, cel putin in satul Priboiu unde eu am fost prezent zilnic, au fost rupte afisele tuturor, mai putin ale PDL-ului.... si aceasta cred ca spune totul despre cine actioneaza astfel. Eu am zeci de fotografii si inregistrari video cu aceste aspecte, dar demonstratia cea mai buna a acestei stari de fapte este ca si astazi 10 Februarie 2012, la doua luni de la ultimele alegeri afisele PDL-ului inca exista pe unele garduri si pe cladiri... intr-o stare jalnica, fiindca acestia asa inteleg, sa astepte sa le distruga timpul si sa tina comuna cu un aspect de mizerie.

Si.... daca-i invatam pe oameni sa distruga, priviti rezultatele:

IMG 2985

IMG 2986

IMG 2988

 Din pacate, acestea sunt imagini din comuna noastra si ele ar trebui sa ne dea serios de gandit la consecintele actiunilor noastre!

Am pus in mod special aici cateva fotografii facute recent pe principala strada a comunei, DN 71, pe care circula foarte multa lume straina de localitatea noastra, lume care cu siguranta nu va avea niciodata o vorba sau o parere buna despre comuna Branesti. Cred ca aceste imagini spun totul atat despre educatia noastra cat si despre cat de gospodari suntem.

 

Leave your comments

0
terms and condition.
  • No comments found